DRAGE MOJE DRUGOŠOLKE, DRAGI MOJI DRUGOŠOLCI,
DOBRODOŠLI V SPLETNI UČILNICI ITALIJANSKEGA JEZIKA.

“Dimmi … e io dimentico;
mostrami … e io ricordo;
fammi fare … e io imparo.”
(Confucio)

Založbi ELI – LA SPIGA Edizioni in ALMA EDIZIONI soglašata z objavo posnetkov in drugih njihovih gradiv. Gradiva lahko pri učenju uporabljajo izključno naši učenci in je posredovanje le-teh drugim osebam prepovedano.

2. TEDEN: 5. – 9. 4. 2021

1. Buongiorno bambini, come state? Spero bene. Pozdravimo se z našo pesmico“BUONGIORNO”.

V tem tednu sem zate pripravila sledeče:

2. Dragi moji učenci, danes začenjamo z novo tematiko. S katero? Ugotovi s pomočjo VISLIC

• I GIORNI DELLA SETTIMANA: Danes bomo spoznali dneve v tednu. Prisluhni razlagi in se dobro nauči. KLIK
  • Natisni UČNI LIST (I giorni della settimana) oz. snov lahko prepišeš v zvezek.
  • Čas je za glasbo. Večkrat poslušaj pesmico “I giorni della settimana” in jo prepevaj.
  • Prosim, da zelo dobro utrdiš poimenovanje za dneve v tednu. Kako? Preprosto. Učno snov lahko ponoviš s pomočjo igre SPOMIN. Natisni si GRADIVO, izreži vse sličice in se igraj. Kartončke si lahko izdelaš tudi sam/a. Buon divertimento. 😊

3. Neobvezna naloga: Če želiš, se lahko posnameš pri izgovorjavi vsakega dne in mi posnetek pošlješ preko spletnega obrazca ali pa preko elektronske pošte.

4. Današnje ure italijanščine je konec. Pozdravimo se.

ARRIVEDERCI E BACI BACI. 🙂

1. TEDEN: 1. – 2. 4. 2021

Come state? 🙂
Na žalost ponovno začenjamo z delom na daljavo, vendar sem prepričana, da se kmalu ponovno vidimo “v živo”. Do takrat pa vam pošiljam en velik objem. 🙂

1. Rada bi te razveselila. Vem, da obožuješ moje kvize, zato sem danes pripravila zate kar dva. Hitro klikni in ugotovi, kaj se skriva v prvem KVIZU

2. Ali se še spomniš pesmi “CI VUOLE UN FIORE”? Klikni hitro na POVEZAVO KVIZA in sledi navodilom. 🙂

This image has an empty alt attribute; its file name is fiore.gif

3. Pred nami so velikonočni prazniki. Imaš željo po ustvarjanju? Klikni na POVEZAVO in sledi navodilom. Naloga ni obvezna, je pa ravno prava za te praznične dni. Vesela bom, če boš svoj izdelek delil/a z menoj s pomočjo SPLETNEGA OBRAZCA (KLIKNI).

Buona Pasqua!