DRAGE MOJE ČETRTOŠOLKE, DRAGI MOJI ČETRTOŠOLCI,
DOBRODOŠLI V SPLETNI UČILNICI ITALIJANSKEGA JEZIKA.

BENVENUTI

“Dimmi … e io dimentico;
mostrami … e io ricordo;
fammi fare … e io imparo.”
(Confucio)

Založbi ELI – LA SPIGA Edizioni in ALMA EDIZIONI soglašata z objavo posnetkov in drugih njihovih gradiv. Gradiva lahko pri učenju uporabljajo izključno naši učenci in je posredovanje le-teh drugim osebam prepovedano.

2. TEDEN: 5. – 9. 4. 2021

1. Buongiorno ragazzi, come state? Spero bene. Pozdravimo se z našo pesmico“BUONGIORNO”.

V tem tednu začenjamo z novim poglavjem v učbeniku, in sicer “IL COMPLEANNO DI LUCA”. Poglavje lahko prelistaš v učbeniku, str. 38 – 43.

Zate sem pripravila sledeče:

1. LE STAGIONI E I MESI DELL’ANNO: Pripravila sem posnetek. Pozorno prisluhni, ponovi in se nauči poimenovati letne čase in mesece v letu. KLIK.

2. LE STAGIONI: V zvezek prepiši letne čase ali pa si učni list natisni in ga zalepi v zvezek. UČNI LIST O LETNIH ČASIH (klik). Ta učni list si lahko nato natisneš še dvakrat in se s svojimi najdražjimi igraš »spomin«.

3. I MESI DELL’ANNO:

• V zvezek zapiši naslov z rdečo “I MESI DELL’ANNO” in naštej vse mesece. Pri tem si pomagaj z zgornjim posnetkom (glej točko 1).
  • Libro dello studente, p. 41, es. 3 / Učbenik, str. 41, nal. 3: Ascolta, ripeti e completa la frase. Poslušaj, ponovi in dopolni poved, v katerem mesecu praznuješ rojstni dan.
  • Libro dello studente, p. 41, es. 4 / Učbenik, str. 41, nal. 4: Iz pomešanih črk sestavi mesece.
  • Quaderno delle attività, p. 20 / DZ, str. 20: Pri 26. nalogi je potrebno zalepiti na pravo mesto imena mesecev, ki jih dobiš na str. 33. Pri 27. nalogi je potrebno na črtice zapisati pravilen člen (LA ali L’) in nato pobarvati sličice.

3. GIOCANDO E CANTANDO S’IMPARA:

Anche la maestra Anja partecipa
ai videogiochi. 🙂

4. Današnje ure italijanščine je konec. Pozdravimo se.

ARRIVEDERCI E BACI BACI. 🙂

1. TEDEN: 1. – 2. 4. 2021

Come state? 🙂
Na žalost ponovno začenjamo z delom na daljavo, vendar sem prepričana, da se kmalu ponovno vidimo “v živo”. Do takrat pa vam pošiljam en velik objem. 🙂

1. LA PASQUA – VELIKA NOČ:

Pred nami so velikonočni prazniki. To je običajno čas, ki ga radi preživimo z našo družino. Vaši starši se vsakodnevno trudijo za vas, sedaj pa ste na vrsti vi, da se potrudite zanje. Izmed spodaj ponujenih receptov:

• izberite vsaj en recept;
  • ga natančno preberite in si poglejte posnetek, če je na voljo;
  • pripravite vse potrebne sestavine;
  • z vednostjo staršev pripravite jed;
  • fotografijo svoje umetnine mi posreduj preko spletnega obrazca (klikni).

LE RICETTE:

1. Crostata ricotta e cioccolato con ovetti di Pasqua
  2. Crostata cheesecake con ovetti di Pasqua
  3. Pastiera senza glutine
  4. Nidi di tagliatelle
  5. Tiramisù nell’uovo di Pasqua al caffè
  6. Tiramisù nell’uovo di Pasqua alle fragole
  7. Colomba casalinga veloce – 3 idee: classica, al cioccolato e al limone

Buon appetito! 🙂

Vam in vašim družinam želim mirne in vesele praznike.

Buona Pasqua!

L’insegnante Anja 🙂

2. Neobvezna naloga: Imaš željo po ustvarjanju? Klikni hitro na POVEZAVO in sledi navodilom.

Buona Pasqua!