DRAGE MOJE PETOŠOLKE, DRAGI MOJI PETOŠOLCI,
DOBRODOŠLI V SPLETNI UČILNICI ITALIJANSKEGA JEZIKA.

BENVENUTI

“Dimmi … e io dimentico;
mostrami … e io ricordo;
fammi fare … e io imparo.”
(Confucio)

Založbi ELI – LA SPIGA Edizioni in ALMA EDIZIONI soglašata z objavo posnetkov in drugih njihovih gradiv. Gradiva lahko pri učenju uporabljajo izključno naši učenci in je posredovanje le-teh drugim osebam prepovedano.

2. TEDEN: 5. – 9. 4. 2021

V tem tednu sem zate pripravila sledeče:

A CHE COSA SERVE …? ČEMU SLUŽI …?

• Natisni gradivo in ga zalepi v zvezek ali pa prepiši v zvezek.
  • Najprej nad sličicami zapiši del telesa v italijanščini (npr. LA BOCCA, LE MANI, …),
  • nato pa besede v stolpcu na desni prevedi. Pri tem si pomagaj s PONS SLOVARJI.
  • Ko prevedeš, besede zapiši na črto zraven ustreznega dela telesa.
  • Končna poved se bo tako glasila – npr. La bocca serve per mangiare e parlare. Ostale povedi pa poskusi sam/-a rešiti.

Sledi učno gradivo:

Ciao ragazzi! 🙂

I CONTRARI – PROTIPOMENKE

Ali veš, kaj so protipomenke? Tako je, to so besede z nasprotnim pomenom. BRAVISSIMI. 🙂

DELO Z DELOVNIM ZVEZKOM – sledi navodilom:

• Quaderno delle attività, p. 14, es. 23: Leggi e traduci. Preberi in prevedi. Pomagaj si s PONS SLOVARJI. Prevod zapiši zraven pridevnika v italijanščini.
  • Slovarček si prepiši nato v zvezek. Naslov napiši z rdečo barvo: I CONTRARI. Nato pa na primer: alto – visok.
  • Quaderno delle attività, p. 15: Pri 24. nalogi preberi trditve in nato pobarvaj ustrezno sličico. Npr. Non è bello. È brutto. Ni lep. Je grd. In pobarvaš gospoda, ki ustreza opisu. Pri 25. nalogi preberi opis pošasti in jo nato nariši v okvirček.
Arrivederci e a presto! 🙂

1. TEDEN: 1. – 2. 4. 2021

Come state? 🙂
Na žalost ponovno začenjamo z delom na daljavo, vendar sem prepričana, da se kmalu ponovno vidimo “v živo”. Do takrat pa vam pošiljam en velik objem. 🙂

Danes si vzemi čas za utrjevanje. Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo.

1. PRESENTE INDICATIVO:

Klikni na POVEZAVO in reši naloge. V okence zapiši glagol v pravilni obliki.

Kako pa mi nalogo oddaš? Preberi si navodila!

Ko rešiš, klikni na “Finish“. Pojavita se ti 2 opciji, klikneš na “Email my answers to my teacher“. Nato te vpraša po podatkih. Vpišeš: ime in prvo črko priimka (1. polje), razred (2. polje), ITJ (3. polje), anja.segulin@gmail.com (zadnje polje). In nato klikneš “Send“.

2. IL CORPO UMANO:

Kako pa mi nalogo oddaš? Preberi si navodila!

1. LA PASQUA – VELIKA NOČ:

Pred nami so velikonočni prazniki. To je običajno čas, ki ga radi preživimo z našo družino. Vaši starši se vsakodnevno trudijo za vas, sedaj pa ste na vrsti vi, da se potrudite zanje. Izmed spodaj ponujenih receptov:

• izberite vsaj en recept;
  • ga natančno preberite in si poglejte posnetek, če je na voljo;
  • pripravite vse potrebne sestavine;
  • z vednostjo staršev pripravite jed;
  • fotografijo svoje umetnine mi posreduj preko spletnega obrazca (klikni).

LE RICETTE:

1. Crostata ricotta e cioccolato con ovetti di Pasqua
  2. Crostata cheesecake con ovetti di Pasqua
  3. Pastiera senza glutine
  4. Nidi di tagliatelle
  5. Tiramisù nell’uovo di Pasqua al caffè
  6. Tiramisù nell’uovo di Pasqua alle fragole
  7. Colomba casalinga veloce – 3 idee: classica, al cioccolato e al limone

Buon appetito! 🙂

Vam in vašim družinam želim mirne in vesele praznike.

Buona Pasqua!

L’insegnante Anja 🙂

2. Neobvezna naloga: Imaš željo po ustvarjanju? Klikni hitro na POVEZAVO in sledi navodilom.

Buona Pasqua!