Slovensko društvo Carla Orffa je v sodelovanju z ZAVODOM REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠOLSTVO in MINISTRSTVOM ZA KULTURO REPUBLIKE SLOVENIJE organiziralo XXIII. Državno srečanje orffovih skupin in drugih ansambelskih zasedb z naslovom Orffomanija 2018.

Na srečanju, ki je potekalo v sredo, 16. maja na Osnovni šoli Kašelj v Ljubljani se je predstavil 6. razred naše šole.

Nastope, ki niso tekmovalnega značaja ocenjuje strokovna žirija in mentorju ter nastopajočim pošlje povratno informacijo o nastopu.

Učenci 6. razreda so skupaj z mentorico bili pohvaljeni za priredbo in avtentično izvajanje glasbenega pouka ter igranje na kljunaste flavte. Pohvaljeni  so bili za izvedbo zahtevnega  programa, čeprav večina  ne bere not. Za lepšo zvočno sliko je poskrbela še harfa, za kar so prejeli še dodatne čestitke.