V četrtek, 14. junija,  je v Novi Gorici potekal  Dan obnovljivih virov in učinkovite rabe energije. Dogodek je bil organiziran kot del projekta, v katerem sodelujemo že peto leto.

Neža, Ana, Alenka, Tea, Zofija in Sofija vse učenke  7. a in b  razreda smo se ob spremstvu mentorice Zdenke Marčič in šoferja Kevina udeležile te prireditve kot ena izmed samo petih šol z Obale med  ostalimi 20 udeleženkami.

Najprej smo ob 9. uri poslušali nagovor direktorja Golee, nato smo dobile napotke in opredeljena pravila dela.

Med 9.30 in 11.30 se je odvijalo tekmovanje šol. Skupine smo šle do vseh 13 stojnic. Tam  smo poslušale kratko predstavitev o energetskem varčevanju in uporabi obnovljivih virov energije ter na kratko odgovorile na 2 vprašanji.

Kasneje smo imeli kosilo in si ogledali  zanimivo predstavo »BE GREEN«.

Sledila je razglasitev rezultatov. Kot neverjetni zaključek dneva pa je bilo osvojeno prvo mesto v kategoriji 6. in 7. razred naše skupine »ROŽICE«. Presrečne smo se odpeljale nazaj domov s šolskim kombijem.

Sofija Štefan, 7. b