V soboto, 6. 10. 2018, smo, v okviru Planinskega krožka »Lahkih nog naokrog« , izvedli tradicionalni krožni pohod »Dekani-Tinjan-Dekani«, ki ga prirejata TD Dekani in KS Dekani. Pohoda se je udeležilo 6 odraslih (staršev in sorodnikov), 4 otroci in 3 mentorji.

Ob 9. uri smo se zbrali v Dekanih. Pogumno smo se začeli vzpenjati in prispeli do lovske koče na Kolombarju. Organizatorji so nam ponudili krof in topel čaj. Otroci so imeli možnost narisati, pobarvati in poslati svoje unikatne razglednice. Bolj pogumni pa so v roke prijeli lok in z njim so streljali v tarčo. Pohodnikom smo v Planinske izkaznice dali žige.

Po prijetnem raziskovanju smo se odpravili še na končni cilj Tinjan. Vmes so nam ponagajale dežne kapljice, kljub temu smo prispeli do zastavljenega cilja in ob prihodu nas je pričakal topel čaj ter nekaj sladkega.

Ob vrnitvi v Dekane je pohodnike čakal še topel obrok in prijetna zabava.

Za uspešen pohod bi se rade zahvalile vsem udeležencem, ki so s svojo prisotnostjo, navkljub vremenu, omogočili prijetno izvedbo pohoda.

Mentorice planinskega krožka.

cof