Torek, 30. marec 2021, je bil za učence naše šole zelo poseben in ganljiv dan. S svojo navzočnostjo sta vse nas zelo razveselila generalni konzul Republike Italije v Kopru Giuseppe D’Agosto ter redna profesorica in predstojnica Oddelka za Italijanistiko na Fakulteti za humanistične študije v Kopru Nives Zudič Antonič.

Ob tej priložnosti so nekateri učenci, pod mentorstvom učiteljice Anje Segulin, pripravili krajšo proslavo v italijanskem jeziku. Dogodek se je začel z ganljivim ravnateljevim govorom. Učenci, ki so dosegli izjemne dosežke na literarnem natečaju v italijanščini »100 Gianni Rodari«, so svoje poezije recitirali in na koncu tudi prejeli krasne knjižne nagrade. Generalni konzul je učiteljici italijanskega jezika podaril didaktično gradivo, ki ji bo zagotovo odlično služilo pri delu z učenci.

Krajši prispevek si lahko ogledate na TV Koper – Capodistria »Tuttoggi«.

Omenjena prireditev je omenjena tudi v La Voce del popolo, »Insegnare l’italiano: sostegno alle scuole«.

Vsem sodelujočim učencem iskreno čestitamo in jim želimo še veliko uspehov!