2. TEDEN: 16. – 20. 11. 2020

Dragi moji učenci, drage moje učenke! 1. teden dela na daljavo je za nami. Rada bi vam čestitala, ker pridno delate. Želim se vam tudi zahvaliti za vsa lepa sporočila, ki ste mi jih namenili. Tudi jaz vas zelo, zelooo pogrešam in upam, da kmalu ponovno zagledam vaše nasmejane obrazke. Objem oz. kot bi rekli Italijani – UN ABBRACCIO. La vostra insegnante d’italiano Anja 🙂

1. Buongiorno bambini, come state? Spero bene. Dober dan, učenci. Kako ste? Upam, da ste dobro. Pozdravimo se z našo pesmico “BUONGIORNO”.

2. Natisni si cvetlico ali pa jo sam izdelaj (izdelaš lahko seveda tudi pecelj rožice). Na sredino zapiši »LA MIA SCUOLA È … «. V vsak cvetni list zapiši v italijanščini, kaj tebi pomeni šola. Npr. prijateljstvo – l’amicizia, veselje – l’allegria, znanje – il sapere, itd.

Vesela bom, če boš svoj izdelek delil/-a z menoj s pomočjo spletnega obrazca (klikni). Obrazec deluje tako, da vneseš zahtevane podatke (ime in prvo črko priimka ter razred), nato klikneš na DOKUMENT in med svojimi dokumenti poiščeš fotografijo, ki želiš deliti z menoj. Na koncu klikneš še na NALOŽI.

2. Natisni učni list »GLI SPAZI DELLA SCUOLA« in ga prilepi v zvezek.

3. Učni list reši s pomočjo posnetka o šolskih prostorih, ki sem ga pripravila zate. POSNETEK (KLIK).

4. Vzemi si čas in utrdi učno snov. Uspešen/-na boš, ko boš znal/-a:

• povedati, kateri razred in katero šolo obiskuješ
  • poimenovati poklice, ki delajo v šoli
  • poimenovati šolske prostore.