V soboto, 9. 4., je v Šmarjah potekala prireditev »Knjiga za knjigo«. Prireditev je nastala na pobudo Slovenske filantropije v sklopu Dneva za spremembe s sloganom »Povezujemo skupnost«.

V ta namen smo se povezali Krajevna skupnost, Turistično društvo, Osnovna šola in Društvo upokojencev Šmarje pri Kopru.

Na vaškem trgu je potekala menjava knjig. Vsak krajan je lahko svojo knjigo zamenjal za kuponček in s tem kupončkom izbral drugo knjigo.

Sledil je kulturni program. Nastopili so: MPZ OŠ Šmarje pri Kopru, Nika Zarja, Šmarjetice, Žavbi brothers in OK Junior. Program sta na zabaven način povezovala Bruno in Bepo – Štmarska čakulona.

Vrhunec dogajanja so bile zagotovo istrske igre, v katerem so se pomerili učenci SE Pier Paolo Vergerio il Vecchio in učenci naše šole. Tekmovalci so se pomerili v vlečenju vrvi, skakanju v vrečah, prevažanju soli s samokolnico in nošenju planjerja. Najuspešnejša je bila skupina Čakuloni, zaradi česar bo prehodni pokal ponovno krasil polico na naši šoli.

Hvala vsem, ki ste se prireditve udeležili – zaradi vas nam je uspelo.