V četrtek, 17. 5. 2018, je v Ljubljani potekal festival “Veseli dan prostovoljstva”, ki ga organizira Slovenska filantropija.

V ta namen se na Prešernovem trgu predstavijo vse prostovoljne organizacije in društva, ki se na stojnicah ali delavnicah pokažejo mimoidočim.

Festivala so se udeležili člani pomladka Rdečega križa štirih obalnih šol. Poleg učencev naše šole so Rdeči Križ Koper zastopali še učenci OŠ Koper, OŠ Pier Paolo Vergherio il Vecchio in OŠ Ankaran.

Naša stojnica je bila dobro obiskana, saj smo mimoidočim ponujali papirnate ladjice z dobrimi željami, srčke sreče – ogrlice in mafine.

Naši otroci so navdušili ministrico za delo, družino in socialne zadeve Anjo Kopač Mrak, ki je bila prijetno presenečena nad njihovim občutkom do sočloveka in spontanostjo.

Stojnico je obiskal tudi župan mesta Ljubljana Zoran Jankovič, ki je poskrbel, da so otroci dobili pice.

Skupinsko slikanje se je zaključilo z geslom ”Stopimo skupaj – za ljudi”.

Nataša Bodlaj