Učenci 3. triletja si lahko v šolski knjižnici izposodite e-knjige, ki so na voljo prek nove platforme sBiblos. Posebej za šolske knjižnice prilagojeno platformo sBiblos upravlja Zavod Beletrina. Od 1. 1. 2023 je omogočena prijava z AAI uporabniškimi podatki. E-knjige je mogoče brati na osebnem računalniku, pametnem telefonu, tablici ali e-bralniku.

Izposodite si lahko največ 3 e-knjige hkrati in največ 10 e-knjig na mesec. Vračilo e-knjig poteka avtomatsko kar pomeni, da se knjiga po preteku roka zaklene in si jo potem znova lahko izposodite.

Prijava v storitev sBiblos z AAI vpisnimi podatki

• Na vrhu spletne strani klikni na gumb ArnesAAI.
  • Odpre se novo okno, kjer moraš izbrati svojo domačo organizacijo – Arnes.
  • Po izbiri domače organizacije se pojavita dve vpisni polji, kamor moraš vpisati svojo AAI uporabniško ime in geslo.
  • Po uspešnem vpisu z AAI vpisnimi podatki si lahko na sBiblosu izposodiš e-knjigo.

Video vodič (vir: OŠ Dekani, www.os-dekani.si)

V kolikor imate težave z AII prijavo se obrnite na bojan.maljevac@ossmarje.si

Za branje izposojene e-knjige potrebuješ:

– mobilni telefon Android ali iOS (telefon, tablica) z naloženo aplikacijo Biblos2

(naložite iz Trgovine Google Play na telefonu s sistemom Android oz. AppStore na Apple napravah)

– osebni računalnik, na katerem je naložen program Adobe Digital Editions (klik)