Na Štmarski šagri so se v soboto, 5. 10., odvijale Istrske igre. Petošolci OŠ Šmarje pri Kopru in SE Pier Paolo Vergerio il Vecchio so se pomerili v štirih zanimivih igrah: skakanju v vrečah, nošnji plenjerja s soljo na glavi, vlečenju vrvi in prenašanju soli s karjolo. Našo šolo so zastopale štiri ekipe: Istrske legende, Fritule, Istrske klobase in Istrski batmani. Učenci iz SE Pier Paolo Vergerio il Vecchio so oblikovali tri ekipe: Capo d`Istria, Ciacule in piazza  in Banda Istriana. Učenci so zelo uživali in športno navijali za svoje ekipe. Dogajanje so še dodatno popestrile plesalke pod mentorstvom Tinkare Šepec. Zmagala je ekipa Banda Istriana, ki je za eno točko premagala ekipo Istrske klobase. Na tretjem mestu je pristala ekipa Istrske legende. Vsi učenci so dobili medalje, prve tri ekipe pa še darila, ki jih je podarila Marjetica Koper. Prehodni pokal, ki je ponosno krasil prostore naše šole, so lanskoletni tekmovalci predali zmagovalni ekipi, ki ga je odnesla v Koper. Pred bodočimi petošolci je težka naloga, saj si bodo morali pokal pridobiti nazaj na Istrskih igrah v naslednjem šolskem letu.