V četrtek, 31. 3. 2016, je v restavraciji Primorka v Strunjanu, potekalo kuharsko tekmovanje Kuhnapato, ki je sklepni del projekta raziskovanja prehranske kulturne dediščine.

Tekmovanja se je udeležilo šest osnovnih šol.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi. Prva ekipa si je nadela ime Šmarinke. Učenke Eva Brčina, Emili Milostnik in Nina Kukolj so pripravile kruhove palčke s pršutom in bobiče, ki so jih postregle s polento. Ekipa Hitri kalamarčki je pripravila polnjene kalamare s pršutom in sirom in jih postregla z maslenim krompirjem. Spretni kuharji so bili Gašper Fičur, Karolina Pavalachi in Nastia Požru. Učenci so samostojno pripravili jedi in jih ustrezno predstavili.  Žal je na tem tekmovanju samo en zmagovalec, ostale ekipe pa dobijo priznanja, predpasnike in kuharske kape. Zmagala je OŠ Oskarja Kovačiča Škofije. Kljub temu smo ponosni na naš dosežek in številne pohvale, ki smo jih bili deležni.

Nataša Bodlaj

Kuhnapato