V soboto, 21. 9. 2019, se je v Krkavčah, v sklopu prireditve »Vonj po Istri«, odvijal kuharski troboj poimenovan »Kulinarična eksplozija«. V kuharskih veščinah so se pomerile ekipe treh osnovnih šol: OŠ Anton Ukmar, OŠ Ivana Babiča – Jagra Marezige in OŠ Šmarje pri Kopru. Našo šolo so zastopale učenke 7. razreda, Špela Mohorčič, Taja Pucer in Katarina Rejec.

Ekipe so morale najprej poskusiti že pripravljeno mineštro in našteti sestavine, ki so bile v njej. Vse tri ekipe so se odlično odrezale in naštele večino sestavin. Iz teh sestavin je bilo potrebno skuhati okusno mineštro, ki jo je ocenjevala polfinalistka Masterchefa 2019, Špela Golob.

V zadnji nalogi pa so ekipe pripravile »finger food«. Naša ekipa je Špelo očarala s pestrostjo okusov, predvsem pa s sladico, ki smo jo poimenovali »Krkuške bombice«. Naša dekleta so lahko upravičeno ponosna, saj je Špela pripravljene jedi opisala kot noro dobre.