V četrtek, 10. 5. 2018, je na OŠ Koper potekla odmevna prireditev Rdečega križa Koper “Rdeči križ in mladi za boljši svet”. Na prireditvi so se učenci četrtih razredov vseh osnovnih šol Občine Koper preizkusili v znanju o ustanovitvi, poslanstvu in načelih Rdečega križa.

Tudi letos se je zbralo več kot 600 otrok, ki so na prireditvi bodrili svoje sošolce – tekmovalce. Našo šolo so zastopale Tadeja Dražič, Lana Memon in Danaja Sikur, ki so pokazale veliko znanja in se od sedemnajstih ekip uvrstile na četrto mesto. Zmagala je ekipa iz OŠ Ivana Babiča Jagra Marezige.

Na prireditvi so zbrane pozdravili  podžupan MOK g. Peter Bolčič,  podžupan Občine Ankaran, g. Franko Železnjak, strokovna sodelavka za mlade iz RKS, Ana Cvetko, ravnatelj Osnovne šole Koper g. Anton Baloh. V imenu Rdečega križa Koper pa je prisotne nagovorila predsednica ga. Marta Vrčon Komel.

Prireditev je uspešno vodil Tomaž Klepač. Dodatno pa so jo popestrile plesalke OŠ Koper.