V prejšnjem tednu so imeli prvošolci in drugošolci na obisku »muzejski kovček«. Kustosinja iz Pokrajinskega muzeja Koper jim je v kovčku prinesla nekaj izbranih muzejskih predmetov (igrače, oblačila, kuhinjske predmete). Z otroki je predmete odkrivala in ob tem predstavila poslanstvo muzeja, delo kustosov in restavratorjev.

Na ta način je tudi otroke pripravila na »naravoslovni dan v muzeju«, ki bo za prvošolce v torek, 28. 3. 2017, za drugošolce pa v sredo, 29. 3. 2017. Ogledali si bodo etnološko zbirko in se sprehodili po starem delu mesta Koper. Malicali bodo pred odhodom avtobusa, ki bo ob 9. uri. V šolo se bodo vrnili ob 12. uri. Stroški ogleda (3 €) in avtobusnega prevoza bodo zaračunani na položnici.

V preteklosti in starih predmetih so skrite zgodbe naših prednikov in mi si želimo, da ne gredo v pozabo.