Učenci od 1. do 3. razreda bodo imeli v torek, 18. 4. 2017  športni dan. Potekal bo v telovadnici, na šolskem igrišču in na nogometnem »zelenem« igrišču NK v Šmarjah. Ta dan bodo tudi učenci testirani  za ŠV karton. Učence bodo merili zunanji merilci – študentje FAMNIT-a (aplikativna kineziologija) iz Kopra. Razredničarke bodo prisotne tudi pri testiranju.

Učenci naj pridejo v šolo v športnih oblačilih in primerno obuti. S seboj naj prinesejo manjši nahrbtnik, plastenko vode, robčke in zaščito pred soncem (kape, kremo). Za malico bo poskrbljeno. Kosilo in popoldanske dejavnosti bodo potekale po urniku, zato ne pozabite na šolske copate.

V primeru dežja športni dan odpade. Izveden bo le ŠV karton v telovadnici, zato pa naj imajo v vsakem primeru ta dan s seboj športno opremo.

Športno opremo morajo prinesti tudi četrtošolci in petošolci. Ti sicer športnega dne ta dan ne bodo imeli, bodo pa prav tako testirani v šolski telovadnici.