V sredo, 16. 5. 2018, je na SGTŠ Izola potekalo tekmovanje za Zlato kuhalnico, ki ga organizira Turistična zveza Slovenije.

Na tekmovanju so se tričlanske ekipe iz dvanajstih osnovnih šol pomerile v kuhanju najboljše rižote in vanilijeve kreme s sadjem.

Našo šolo so zastopale Mari Memon, Mateja Prodan in Erika Rendič. Pripravile so rižoto alla Šavrin in pomladanski poljub. Rižota alla Šavrin je gurmanski užitek s šparglji, bučkami, paradižnikom, korenčkom in pršutom. Pomladanski poljub je sladica v kozarcu, v katerem je na srajčki iz namočenih čokoladnih keksov vanilijeva krema s karameliziranimi jagodami. Okus še dodatno obogatita smetana in nastrgana čokolada.

Ocenjevalci so soglasno pohvalili našo rižoto in nam podelili srebrno priznanje.

Letošnji zmagovalci so učenci OŠ Dragotina Ketteja iz Ilirske Bistrice in učenci OŠ Rudolfa Ukoviča Podgrad.