V petek, 11. 5. 2018, je na OŠ Ankaran potekalo tekmovanje “Oljka, ali te poznam”. Trinajst ekip obalnih osnovnih šol se je preizkusilo v tekmovanju o poznavanju oljke. Tekmovanje za učence petih razredov organizira Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica in Center za oljkarstvo Koper, ki ga uspešno vodi mag. Viljenka Vesel.

Vse ekipe so opravile pisni preizkus znanja, nato pa je pet najboljših ekip še ustno odgovarjalo na vprašanja o oljki. Tudi naše učenke: Ilaria Peranovič, Taja Pucer in Manca Leni Sakara Štemberger so se prebile v finale. Žal, jim je spodletelo pri praktičnem delu – poskušanju oljčnega olja, zaradi česar so pristale na petem mestu. Kljub temu jim lahko iskreno čestitamo, saj so v tekmovanje vložile veliko truda in pokazale ogromno znanja.

Letošnji zmagovalci so petošolci OŠ Cirila Kosmača Piran.

Učiteljica Nataša Bodlaj