Znanje tujih jezikov je v svetovni raznolikosti ne le dobrodošlo, temveč tudi nujno, saj je jezik sredstvo za sporazumevanje z drugimi ljudmi. Naši učenci se italijanščine učijo s pomočjo različnih metod in oblik dela ter zanimivih in ustvarjalnih tehnik.

Šestošolka Jana Kocjančič se je učenja besedišča za poimenovanje sadja in zelenjave v italijanščini lotila na prav poseben način. To dokazuje njena krasna fotografija z naslovom »Čudovita plesalka«, ki je prejela nagrado na Natečaju za izvirno otroško likovno in literarno delo ter fotografijo. Natečaj je bil za učence priložnost za sistematično in uravnoteženo razvijanje jezikovnih kompetenc, ki se v učnem procesu smiselno prepletajo in medsebojno povezujejo. Natečaj je razpisala Mestna občina Slovenj Gradec v sodelovanju s Koroško galerijo likovnih umetnosti, kjer je bila učenkina fotografija tudi razstavljena.

Jani iskreno čestitamo in ji želimo še veliko uspehov.